Hegyifutó Masters VB Csehország

Az elmúlt hétvégén (08.31) rendezték a 13. Hegyifutó Masters Világbajnokságot a Csehországi Janské Láznén, ahol egy 3 fõs kis magyar csapat is képviseltette magát a 25 nemzetet és 503 versenyzõt felvonultató mezõnyben. A verseny egy 8,6 km-es és 650 m szintkülönbségû pályán zajlott, melynek nagyobb része egy szánkó ill. sípálya volt. A VISE hegyifutó szakosztályából Sági József tûzoltó (Vác HT) az M40-es kategóriában indult, és végig az élmezõnnyel haladva végül az 5.-ik helyett szerezte meg legjobb magyarként, ezzel is bizonítva hogy nem véletlenül nyerte a hazai bajnokságot hegyen és mezein is. A másik két magyar versenyzõ Somogyi Károly és Nagy Róbert az M45-ös kategóriában a 27. ill a 20. helyet szerezték meg.