Lépcsőfutó

2019-es Lépcsőfutó Országos Bajnokság versenykiírása

1. A bajnokság célja:

A speciális tűzoltói beavatkozások során fellépő fizikai igénybevétel versenyszerű keretek közötti felmérése és annak bemutatása a civil társadalom számára.

1. A bajnokság helye és ideje:

Helye: SOTE Nagyvárad téri Elméleti Tömb 1085 Budapest, Üllői út 26.

Ideje: 2019. szeptember 21.

Versenykiírás LETÖLTHETŐ (pdf)

Bővebben: 2019-es Lépcsőfutó Országos Bajnokság versenykiírása

XIX. Lépcsőfutóbajnokság eredményei (2018)

Huszonhárom emelet magasra kellett felrohanniuk a tizenkilencedik alkalommal megrendezett Országos Lépcsőfutó Bajnokság résztvevőinek. A hagyományos versenyt a Semmelweis Egyetem Nagyvárad téri Elméleti Tömbjében rendezték meg, szeptember 22-én.

Országos Lépcsőfutó Bajnokságra száznegyvenhárman neveztek. A versenyzők nemek és korcsoportok szerinti osztásban, egyéniben és párban vágtak neki a több száz lépcsőnek, húsz kilónál is nehezebb felszereléssel. A párosok tagjainak együtt kellett maradniuk, egy lépcsőfordulónyinál nagyobb távolságra nem távolodhattak el egymástól. A legidősebb induló egy 58 éves tűzoltó volt, ő is, mint mindenki más, probléma nélkül elérte a legfelső emeletet.

Ács Sándor (Rózsadomb ÖTE) 0:03:29,79

Bővebben: XIX. Lépcsőfutóbajnokság eredményei (2018)

2018-as Lépcsőfutó Országos Bajnokság (Rajtsorrend)

Elérhetőség: Tel.: 06-1-459-2451, BM: 30-612

LETÖLTHETŐ A RAJTSORREND 2.0! (Változtatott)

NEVEZÉSI HATÁRIDŐ LEJÁRT!

Bővebben: 2018-as Lépcsőfutó Országos Bajnokság (Rajtsorrend)

A hétvégén került megrendezésre Budapesten a SOTE 23 emeletes épületében a 18. Országos Tűzoltó Lépcsőfutó Bajnokság.

A kiírás szerint a tűzoltók teljes védőfelszereléssel, légzőkészülékkel azaz közel 25 kg-os súllyal futnak fel a 23. emeletre.

Egyéniben illetve párosban is teljesíthető a táv, de nemzetközileg is a páros formáció az alap, hiszen a tényleges tűzoltói beavatkozásoknál is a tűzoltók közösen egymásra számítva hajtják végre a feladatokat.

A Váci Hivatásos Tűzoltóparancsnokság két páros és két egyéni indulóval képviseltette magát a közel 150 fős mezőnyben.

• A legjobban a Farkas Csaba (39) Sági József (46) páros végzett, mert nem csak a 30-39 éves kategóriában szerezték meg az első helyet (3:14) hanem abszolútban is a leggyorsabb páros lettek.
  • A Hajas Sándor (33) Povazsan Zsolt (27) páros a 30 év alatti kategóriában harmadik (3:42)abszolútban a negyedik lett.

Ezt a kimagasló eredményt már 8 éve folyamatosan hozzák a váci párosok.

• Az egyéniben is induló Sági József a 45 év feletti kategóriában (3:15) megszerezte az első helyet.
  • Hajas Sándor (33)aki szintén egyéniben is indult a 30-34 év közötti kategóriában (3:31) a 4. lett.

Bővebben: Évről évre váci párosok a leggyorsabbak az Országos Tűzoltó Lépcsőfutó Bajnokságon

XVIII. Lépcsőfutó bajnokság eredményei

Az immár tizennyolcadik országos lépcsőfutó versenyen az egyéni abszolút kategóriát Benőcs Zoltán, a tiszaújvárosi FER Tűzoltóság tűzoltója nyerte 2 perc 54 másodperces időeredménnyel. A párosok abszolút versenyében pedig Farkas Csaba őrnagy és Sági József százados, a váci katasztrófavédelmi kirendeltség tűzoltói bizonyultak a leggyorsabbnak, 3 perc 14 másodperces eredménnyel.

Lépcsőfutó Országos Bajnokságra több mint százötvenen neveztek.

Az először 2000-ben megrendezett viadalon az indulók teljes védőfelszerelésben, légzőkészülékben, acélpalackkal a hátukon futnak felfelé huszonhárom emeletet a SOTE Nagyvárad téri épületében. A versenyzők nemek és korcsoportok szerinti osztásban, egyéniben és párban vágnak neki a több száz lépcsőnek a nagyjából harminckilós felszereléssel. A párosok tagjainak együtt kell maradniuk, egy lépcsőfordulónyinál nagyobb távolságra nem távolodhatnak el egymástól. Az országos bajnokság abszolút rekordja 2002-ben született, akkor a mai Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság tűzoltósági főfelügyelőjének, dr. Kanyó Ferenc ezredesnek 2 perc 24 másodpercre volt szüksége ahhoz, hogy felszaladjon a huszonharmadik emeletre.

Bővebben: XVIII. Lépcsőfutó bajnokság eredményei